Diáře Morganit

Nastartuj se do nového týdne!

Potřebujete zvýšit svou produktivitu během týdne? Přináším Vám tipy, jak se nastartovat a už od pondělí odvádět skvělou práci!

Změňte nastavení své mysli!

Nesnášíte pondělí? Smýšlíte o něm jako o jednom z nejhorších dnů v týdnu? Právě v tom může být zakopaný pes. Již dopředu jste si v hlavě zadali, že to pondělí prostě bude příšerné! Proč by pondělí nemohlo být úžasné? Že musíte do práce? A co si po práci neudělat nějakou radost, která by Vám vyvážila onu práci? (nebo začněte pátrat po práci, která by Vás bavila! Že to není jen tak? Ano, není to jen tak, ale pokud ji nezačnete hledat, tak ji opravdu nenajdete!) Můžete si udělat radost nějakou Vaší oblíbenou činností – zajít si na jógu, kurz malby, nákupy…. Prostě cokoliv, co Vám pondělí promění v den, na který se těšíte!

Další možností, jak si zvednout náladu, je udělat radost někomu jinému.  Udělejte něco hezkého hned po ránu partnerovi, kolegům z práce… Uvidíte, že se hned budete na svět mnohem více usmívat i Vy!

A také začněte den pozitivní afirmací! Nalaďte se na správnou notu a nebude Vám vadit, že je pondělí! Ano i pondělí může být krásné!

Ideální si vytvořit pro pondělní ráno rituál, který Vám pomůže mít dobrou náladu, na den se těšit a být spokojení a vděční za krásné ráno, právě proto, že je pondělní!

Začněte svůj nový týden již v pátek!

V pátek, těsně předtím než uzavřete pracovní týden, si sedněte k diáři a sepište si generální TO-DO list na pondělí. Právě v pátek víte nejlépe, které úkoly jste nedokončili, co je potřeba udělat prioritně a co později, kde jste skončili. Vyčistíte si hlavu před zaslouženým volnem, nebude Vás o víkendu trávit neodbytné „na to nesmím zapomenout“. A jako bonus v pondělí nebudete trávit spoustu času zkoumáním, kde že jste to přestali a co že to musíte udělat. Funguje to naprosto skvěle!

Máte jiný rytmus pracovního týdne? Přizpůsobte tomu plánování! Prostě poslední den před volnem naplánujte další pracovní den.

Naplánujte si své cíle

Ideální je si na každý týden stanovit nějaké cíle, malé i vetší. S ohledem na čas, který máte k dispozici. Koukněte se na seznam Vašich cílů, které máte na tento rok. Co byste mohli udělat tento týden, abyste jich dosáhli? A máte své cíle na tento týden! Nezapomeňte si je rozepsat na jednotlivé podkroky, které můžete v průběhu týdne udělat. Chcete být extra namotivováni splnit tyto cíle? Sdílejte je s jinými lidmi! Bude Vás to hnát dopředu, budete mít o to větší motivaci cíle splnit. Ano, jedná se o vnější motivaci, ale tato se velmi hodí, když nás přepadne prokrastinace, potvora jedna. V tu chvíli je potřeba nasadit veškeré zbraně a vnější motivace může mít velmi silné náboje!

Napište si své priority

Je něco, co je nutné udělat dříve než ostatní věci? Zaznamenejte si to! Budete tak mít neustále přehled, co jste z těch důležitých věcí ještě nezvládli. Ve chvíli, kdy se Vám udělá časový prostor něco zvládnout, jen kouknete a vrhnete se na to. Nebudete ztrácet drahocenný čas přemýšlením, co je důležitější udělat. A díky tomu Vám to bude lépe odsýpat.

Začněte s tím, co děláte neradi

Máte na tento týden daný úkol, který z duše nenávidíte? Začtěte jím! Nehrňte ho před sebou a nekažte si další a další dny pomyšlením na to, že jej musíte udělat. Udělejte jej hned a zbytek týdne Vás nebude strašit v hlavě!!! Je to neskutečná úleva vědět, že to již máte za sebou!

Připravte si věci v neděli večer

Je velmi užitečné připravit se den dopředu, nachystat si oblečení, zabalit jídlo, zkontrolovat připravené materiály. Udělejte si z toho rutinu, malý rituálek, který Vám pomůže, abyste měli pondělní rána jednodušší a plynulejší.

Vyberte si oblečení správně! Bylo totiž prokázano, že lidé mění své postoje dle toho, jak se oblékají. Správně zvolené oblečení Vám pomůže cítít se profesionálněji, zvednete si náladu a sebevědomí. Šaty dělají člověka! Je neuvěřitelné, že svou motivaci můžete ovlivnit pouhopouhým oblečením, že? Vyzkoušejte! (Ale ne, že na sebe v pondělním shonu hodíte, co Vám první padne pod ruku! Opravdu si oblečení nachystejte den předem!)

Vše, co sebou do práce potřebujete, si nachystejte ke vchodovým dveřím na dobře viditelné místo, nejlépe přímo pod nohy :-). Je tak méně pravděpodobné, že to zapomenete doma.

Nevyspávejte o víkendu

Cože?!? Zbláznila jsem se?! Ne nezbláznila. Jestliže o sobotních a nedělních ránech rádi vyspáváte, nedivte se, že se Vám v pondělí špatně vstává! Tělo si žádá také to poleženíčko! O víkendu bychom měli spát maximálně o hodinu déle než v pracovní dny.

To je ode mne protentokrát vše.

Máte svůj tajný trik, jak udělat pondělí příjemnějším dnem a nastartovat svou produktivitu?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *